Cracow Fashion Awards 2011.

Moi drodzy w ostatnią niedzielę (27.03) miałam okazję uczestniczyć w gali Cracow Fashion Awards. Jest to gala rozpoczynająca Cracow Fashion Week, czyli krakowski tydzień mody. Podczas jej trwania  tegoroczni absolwenci SAPU, czyli  Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru prezentują swoje dyplomowe kolekcje. Zostają oni ocenieni przez Radę Wysokich Krawców oraz Radę Mediów, którzy wyłaniają spośród nich zwycięzców. Jest to impreza zamknięta, a więc wymagająca specjalnego zaproszenia. Miałam ogromne szczęście ponieważ jakimś cudem udało mi się je wygrać na blogu: http://ksavery.wordpress.com/. Po pierwsze byłam przeogromnie szczęśliwa, bo nie przypominam sobie, bym ostatnimi czasy coś wygrała. Po drugie uwielbiam modę i marzyłam, by kiedyś znaleźć się na jakimś pokazie. Po trzecie poczułam się troszkę jak VIP, bo to impreza zamknięta i nie każdy mógł się na niej pojawić. Wreszcie po czwarte miałam okazję zobaczyć na żywo osobistości ze świata mody, takie jak Dorota Wróblewska, czy Ewa Minge.

Teraz krótko o przebiegu gali. Rozpoczęła się ona o 16 w Nowohuckim Centrum Kultury, a trwała do około 23. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że wytrwam tyle godzin. Właściwie to czas strasznie szybko mi upływał, a działo się tak dlatego, że obcowałam z czymś, co uwielbiam. Na Cracow Fashion Awards 2011 zostało zaprezentowane pięćdziesiąt jeden unikatowych kolekcji, które w najdrobniejszych szczegółach były dopracowane przez projektantów. Jedne podobały mi się mniej, inne bardziej, ale każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego. Po kilkugodzinnych pokazach  prowadzący ogłosił, że oceniający udają się właśnie na naradę. Po niej zostali wyłonieni wyróżnieni oraz zwycięzcy. Łącznie nagrodzono 21 osób. Największym zwycięzcą okazał się Łukasz Stachowicz, który zaprojektował wyjątkową kolekcję pod tytułem „Lamperia” inspirowaną podróżami oraz dawnymi czasami. Niewątpliwie zjednał on sobie wielu jurorów, oprócz głównej nagrody, czyli tytułu kolekcji roku oraz statuetki SAPU zdobył on wiele wyróżnień i propozycji ze świata mody, a także możliwość wyjazdu do Paryża.

Muszę przyznać, że gala Cracow Fashion Awards 2011 wywarła na mnie ogromne wrażenie. Mimo, iż na początku byłam zmuszona siedzieć na schodach, ponieważ na sali nie było miejsca dla wszystkich (niestety trochę spóźniliśmy się z moim mężczyzną) to nie zwracałam na to większej uwagi. Liczyło się to, że mogę spełnić swoje marzenie. Modą interesuję się od wielu lat, ale właściwie teraz robię to intensywniej, więc taki pokaz był dla mnie nie lada gratką. Każda z 51 prezentacji autorskich kolekcji była opatrzona w podkład muzyczny, czy też inne dodatkowe efekty, a to zdecydowanie podnosiło ich atrakcyjność i było ogromnym plusem. Oprócz tego zdecydowanym pozytywem imprezy był sam prowadzący, jak i obecność Jerzego Antkowiaka, który moim zdaniem w fenomenalny sposób wręczył nagrodę zwycięzcy. Jedyne, co bym zmieniła to ilość zaproszonych osób. Moim zdaniem powinno zapraszać się tyle osób ile dostępnych jest miejsc siedzących, tak, by każdy w komfortowy sposób mógł podziwiać wspaniałe kolekcje. Nie każdy jest taki jak ja i zniesie każde warunki, by tylko móc oddać się kontemplacji mody. To jest taki mały minusik, który ginie jednak w morzu plusów, jakie dostrzegam w uczestnictwie w Cracow Fashion Awards. Już zacieram ręce na samą myśl, że za rok 16 edycja tego konkursu i może uda mi się po raz drugi w niej uczestniczyć. Bardzo bym chciała! Już teraz trzymajcie kciuki! 🙂

Na koniec chcę Was zachęcić do wzięcia udziału w trwającym jeszcze do 3 kwietnia Cracow Fashion Week 2011. Jeżeli moda to wasza pasja to macie doskonałą okazję, aby dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat. Niemalże codziennie prowadzone są ciekawe wykłady, możecie uczestniczyć również w wielu darmowych pokazach, na których zaprezentowane zostaną niektóre z kolekcji biorących udział w Cracow Fashion Awards. Uważam, że nie tylko pasjonaci mody i stylu powinni się zainteresować tygodniem mody w Krakowie. Myślę, że każdy znalazł, by dla siebie coś ciekawego. Gorąco zapraszam! Więcej o przebiegu Cracow Fashion Week 2011 dowiecie się na wspomnianym już przeze mnie blogu. Podaje Wam  szczegółowy link do programu:  http://ksavery.wordpress.com/2011/03/21/harmonogram-cracow-fashion-week-2011/. Zachęcam do wyszukania w Internecie zdjęć kolekcji przedstawianych na Cracow Fashion Awards. Ja niestety nie miałam ze sobą żadnego  profesjonalnego sprzętu, by uwiecznić te chwile, ale zapewniam Was, że jak chwilę poszperacie to wyszukacie wiele interesujących fotografii. Dla ułatwienia powiem, że znajdują się one na blogu, który już kilka razy polecałam w tym wpisie.

Poniżej załączam zdjęcie zaproszenia, które upoważniało do wejścia na galę Cracow Fashion Awards 2011. Muszę przyznać, że przysporzyło mi ono wiele radości. 🙂

Monika

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *